Mgr. Michaela Havlát Odehnalová

Po absolvování studia, jsem se v rámci praxe v kariérním poradenství opírala o know how svých mentorů. Klienti odcházeli spokojení, ale já jim chtěla poskytnout něco víc, hledala jsem nástroj, který by mi dodal jistotu. Psychoterapie byla na dlouhé lokte a moje nedočkavé já, začalo hledat zkratku.

Koučování se mi ze začátku zdálo jako šarlatánství a stroj na peníze. S nedůvěrou jsem tedy nastoupila výcvik, který nejen, že mě přesvědčil, že metoda je to užitečná, ale otevřel mi cestu rozvoje a práce sama na sobě, kterou teď ráda předávám účastníkům.

Nejvíc mě baví ukazovat pochybovačům, že koučování má v psychologii svoje místo. Nejde totiž o metodu samotnou, ale o lidi, kteří ji používají.

A my vás naučíme jak ji používat s pokorou a respektem k druhým.

 

Vzdělání

Studium

Masarykova univerzita Brno, Filozofická fakulta, Mgr. tit, obor Psychologie

Kurzy

Akreditovaný profesionální kouč, Koučink Centrum, s.r.o.
Základy krizové intervence tváří v tvář, Déčko Liberec z.s.

 

Pracovní zkušenosti

Pozice: Manažer kariérového poradenství
Společnost: Kariérní centrum Masarykovy univerzity

Náplň práce: Podpora a vedení malého týmu poradců včetně koordinace několika projektů z výzvy MŠMT. Stejná společnost, diametrálně odlišná pozice. Nikde jinde jsem neměla možnost vylepšit svoje organizační dovednosti, jako tady, během přebíhání od projektu k projektu jsem se naučila prioritizovat, delegovat a hlavně věci “pouštět” tak, aby se člověk nezbláznil. Nakonec nejdůležitější lekce, nechat odejít to, co mi už nedává, to co bych chtěla.

Pozice: Kariérní poradce
Společnost: Kariérní centrum Masarykovy univerzity

Náplň práce: Náplň práce: Práce se studenty, kteří podobně jako já tápou v tom, kterou cestou se vydat a jak potlačit vlastní FOMO. Na této pozici jsem byla u tvorby služeb, které podporují studenty v jejich kariérní cestě např. nepovinný předmět Kariérní start, kterým prošlo už víc jak 400 studentů. Pozice mě naučila přemýšlet nad službami inovativně a zapojovat do vytváření vzdělávacích programů kreativitu a interaktivní prvky.

Pozice: HR Administrator
Společnost: Siemens

Náplň práce: Moje první zkušenost ze světa korporátní společnosti, kde jsem se od chystání podkladů a třídění dokumentace dostala až ke kontaktu s uchazeči o zaměstnání a školení nových pracovníků. Pomohla mi porozumět uzavřenému světu velké společnosti, kdy teorie psychologie práce a řízení naráží na realitu nedostatku času a složitosti změn.